O NÁS

O společnosti

Kovoplast Chlumec nad Cidlinou, a.s. je tradiční česká firma. Všechny naše výrobky vyrábíme přímo v Chlumci nad Cidlinou. Ve čtyřech provozech pracují téměř výhradně místní zaměstnanci, z nichž celá řada spojila celou svou profesní kariéru právě s firmou Kovoplast. Zkušení zaměstnanci, kteří dokonale znají své řemeslo, jsou zárukou kvalitních produktů.

Svým zákazníkům můžeme nabídnout poctivé české výrobky, které si však nachází své zákazníky i v zahraničí. Téměř třetina naší produkce je exportována po celé Evropě, a to zejména do Německa, Francie nebo na Slovensko.

Historie

1949
Založení firmy Kovoplast Chlumec nad Cidlinou
Již od roku 1949 Kovoplast Chlumec nad Cidlinou jako státní podnik vyráběl v Chlumci nad Cidlinou, Novém Bydžově, Praskačce a Nechanicích široký sortiment kovových a plastových výrobků.
1955
Počátek výroby zpětných automobilových zrcátek
Historie výroby našeho nosného portfolia se datuje do roku 1955, kdy Kovoplast Chlumec nad Cidlinou začal vyrábět zpětná zrcátka pro vozy Škoda. Od té doby se sortiment zpětných zrcátek rozšířil na autobusy, nákladní vozy, tramvaje a další komerční vozidla.
1994
Transformace na akciovou společnost
V roce 1994 došlo k transformaci právního statusu společnosti na KOVOPLAST Chlumec nad Cidlinou, a.s. Po celých 28 let své novodobé existence zůstala firma v českých rukou.
2000
Získání certifikace ISO 9001

V roce 2000 získala společnost certifikaci managementu kvality dle normy ISO 9001, kterou od té doby úspěšně obhajuje.

2020
Získání certifikace IATF 16 949
V roce 2020 společnost úspěšně absolvovala audit pro získání certifikace dle normy automobilového průmyslu IATF 16 949, která potvrzuje kvalitu výrobků společnosti.

Technologie

Návrh & vývoj

Kovovýroba

plasty

Povrchová úprava

Nástrojárna

Nabízíme možnost kooperace na našich strojích a výrobních zařízeních.

Kvalita

Naše výrobky jsou prověřeny více než 50 lety používání.

Jsme držiteli certifikátu systému řízení kvality ISO 9001, a také dle normy automobilového průmyslu IATF 16 949.

Dále jsme držiteli certifikace pro proces svařování ocelových konstrukcí dle normy ČSN EN ISO 3840-2:2006 a ČSN EN 1090-2.

Reference

Jsme hrdí, že naše výrobky nachází uplatnění u firem jako je:

Otevírací doba podnikové prodejny:
pondělí – pátek : 8.00 – 17.00 hod.
sobota : 8.00 – 11.00 hod.

Podniková prodejna

Našim zákazníkům je k dispozici podniková prodejna, kde si mohou naše výrobky prohlédnout a zakoupit. Sortiment prodejny je rozšířen o domácí a zahrádkářské potřeby. Od roku 2019 je prodejna otevřena v nových prostorách přímo na náměstí v Chlumci nad Cidlinou.